Országos siker elsősegélynyújtásból

Ajánlom

A Magyar Vöröskereszt Szentes-Csongrádi ifjúsági különítménye ebben a tanévben egy másik versenyre is benevezett. Az Elsősegélynyújtás Oktatásáért Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat által szerevezett Országos Elsősegély-ismereti Verseny első 3 fordulója online zajlott, a középiskolás kategóriában 70 csapat versengett.

 A 3. forduló végén összesítve 4. helyezést értünk el, ami feljogosított az országos döntőn való részvételre, ahová a hatalmas mezőnyből mindösszesen 12 csapat jutott be. A döntő 2 napos volt (május 27-28), minden egyes percét élveztük attól kezdve, hogy megérkeztünk Csillebércre. Bár minden és mindenki új volt, ez nem zavart bennünket. Izgatottan vártunk minden egyes programot. A regisztráció és a szállás elfoglalása után – a csapat közös szobában való elhelyezése még jobban összekovácsolt bennünket a 2 nap alatt-   BLS-oktatás, ismerkedési-csapatépítési játékok, mentési bemutató került megrendezésre, ahol egy tömeges baleseti kárhely felszámolása volt a mentők, katasztrófavédők és a rendőrség szerveinek feladata, minden pont úgy, mint az életben.  A mentési bemutatót különösen élveztük, hiszen valamennyiünk álma mentőként, hétköznapi hősként dolgoznia jövőben.
Szombaton 18 állomásos körpályán –melyből 14 állomás volt szituációs feladat- mutatták be a csapatok az elsősegélynyújtásban való jártasságukat, helyzet-felismerési, csapatmunkai képességeiket. Minden egyes állomáson egy szituáció fogadott bennünket- csak hogy néhányat említsek, volt autóbaleset, sportbaleset, motoros baleset, munkahelyi baleset- s nekünk minden tudásunkat felhasználva kellett megoldani ezeket . Gondoljatok csak bele, ti hogyan látnátok el egy motoros balesetet szenvedett, hányingere, lábszársérült motorost, vagy egy amputált kezű, sokkos beteget, miközben mellette pánikol a barátja, plusz még a harmadik elájult a vér látványától? Vagy mit kezdenétek 4 hajléktalannal az erdőben, akiknek különböző sérüléseik vannak? El tudnátok látni egy kocsi baleset következtében nyílt hasi sérülést –kilátszanak a belső szervei- szenvedett sérültet, miközben van még 2 másik sérült is, akikkel szintén foglalkozni kellene? Bármelyik megtörténhetne a való életben is, ezért nagyon fontos, hogy minél többen, minél hamarabb megtanuljanak elsősegélyt nyújtani.
Néhány állomáson stressz tűrő képességünket is mérték. Például miközben épp mentőt hívtunk, az egyik sérült odajött mellénk és beleordított a telefonba, hogy tegyük már le és ehhez hasonló életszerű és váratlan helyzeteket kellett megfelelően kezelnünk, ami beleszámított az értékelésbe.

Hogy mi tetszett a legjobban azt nehéz lenne megfogalmazni, mert minden egyes pillanatát élveztük.

Van, akinek a színvonalas mentési bemutató (igen, még helikopter is láthattunk leszállni és meg is nézhettük közelebbről is, fantasztikus élmény volt!), vagy a tűzoltóautó (fel lehetett mászni a tetejére), a rengeteg mentőautóó, azaz a „mentőmennyország”, az esti „tűzijáték” (amikor úgy 6 mentőautó egyszerre kapcsolta be a fénykürtjét a sötét éjszakában, mi pedig az ablakból néztük végig a lenyűgöző látványt, és közben arra gondoltunk, hogy pár év múlva majd mi is részese lehetünk a csodának), a gyermekmentő, a mentő zsűrik dicsérete

A hosszú, de rendkívül izgalmas és felejthetetlen verseny után finom ebéddel vártak bennünket, majd végre eljött az eredményhirdetés ideje. Az első hat csapat neve került említésre, és a dobogósokat jutalmazták. Mikor a 4-6. helyezetteket felsorolták, már gondoltuk, hogy akkor mi lentebb végeztünk, ám mikor meghallottuk, hogy „Harmadik helyezett lett a Hisztikergetők csapata”, majd kiugrottunk a bőrünkből!
Életünk talán legszínvonalasabb és felejthetetlen élménye volt ez a verseny!

A csapat tagjai: Szarvas Enikő (Batsányi János Gimnázium 10.F), Giricz Anna (Batsányi János Gimnázium 11.F) Boták Etelka (Boros S. SZKI 11. B), felkészítő: Sipos Réka.
 Gratulálunk!

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.