Automatizált gyártósorok és a kapcsolódó tanulmányok

Ajánlom

 A tanév során végzett szakköri és versenymunkája alapján 39 diákunk vehetett részt 2017. május 25-én  Mercedes Benz gyárlátogatáson és a Pallasz Athéné Egyetem programjain.

A tanulmányút célja az volt, hogy tanulóink a munka világának és a felsőoktatásnak egy olyan szeletébe tekinthessenek be, amelyre életkoruknak megfelelő szinten már a batsányiban is készülhetnek.

A járműiparban jól megfigyelhető, hogy bizonyos munkafolyamatokat 100 százalékban robotok végeznek, más területen emberek és robotok együtt dolgoznak, és vannak tisztán emberi erőforrással megoldható helyzetek is. Ezek a tapasztalatok egyaránt hasznosak a robotika iránt érdeklődő diákoknak és a gyakran globális problémákról vitázó disputa szakkörösöknek is.

Kilenc órára érkeztünk meg a a világ egyik legismertebb márkajelzésű autóit gyártó telephelyre. A bevezető előadás után bejárhattuk a különböző üzemrészeket, és megcsodálhattuk a multifunkcionális robotkarokat és megfigyelhettük, hogy az optimalizált raktári logisztikia során hogyan szállítják robotok az éppen szükséges alkatrészeket a megfelelő időben a megfelelő helyre.

Ebéd után a Pallasz Athéné Egyetem Gépiari és Automatizálási Karán Dr. Pásztor Attila főiskolai tanár és Halczman Szilvia mérnöktanár fogadtak bennünket. Megtekintettük az Anyagtechnológia és a Járműtechnológia Tanszék laborjait.

Majd diákjainkat két csoportba osztottuk, így került sor ipari robot laborok és a modell robotok bemutatására  majd megismerkedtünk a főiskolások járműépítő csapataival, és ki is próbálhattuk a járgányokat.

A kecskeméti tanulmányút költségeit a Nemzetei Tehetségprogram által támogatott  "Földünk lakói állatok, emberek, robotok című NTP-MTTD-16-0378 azonosítószámú pályázatból fedeztük. A csoportot Kissné Kocsis Marianna tanárnő és Gilicze Tamás tanár úr kísérte. A tanulmányúton készült fotók a galériában megtekinthetők.

 

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.