Vallyon Aladár emlékére

Ajánlom
„Mindent megengedni a tanulóifjúságnak, amit csak lehet,
és mindent megkövetelni tőlük, amit csak lehet."
 
Vallyon Aladár szavai ma is iránytűként szolgálnak a Batsányi pedagógusainak. Iskolánk korábbi igazgatójának tiszteletére domborművet helyeztünk el a régi épület első emeletén, a hajdani földrajz szertár előtt. Az avató ünnepségre 2013. szeptember 27-én, pénteken délután került sor. Kiss Attila intézményvezető beszédében kiemelte: „igazgató úr végigjárta a pálya minden útvesztőjét, megízlelte annak minden édességét és keserűségét. Egész nemzedékeket tanított és nevelt. Munkáját a nyugalom, bölcsesség és hivatástudat jellemezte. Példaképként áll előttünk, s elhaladva a folyosón a rövid szünetekben rátekintve eszünkbe jutnak tanácsai, elgondolkodunk azon, hogy tanítványaink nem edények, amiket meg kell tölteni, hanem fáklyák, amiket lángra kell lobbantani.”
 
Hálásak vagyunk Máté Istvánnak és Lantos Györgyinek, akik a szobrot adományozták közösségünknek. Továbbá Losoncziné Szentandrási Erzsébet tanárnőnek a tablók összeállításáért, és azért ahogyan tanítja nekünk, hogyan illik tisztelegni elődeink előtt.
Emellett köszönjük mindazoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték iskolánkat, illetve korábbi igazgatónk emlékét.
 
További fényképek a galériában megtekinthetők.
(Fotó: Vajdovich Ádám 10.A)

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.