Programozói verseny, automata elven

Ajánlom

1997. óta minden évben indulnak Batsányis diákok a Logo Országos Számítástechnikai Versenyen. Ez a verseny jó problémamegoldó képességet,  hatékony algoritmusalkotást, logikus gondolkodást, és egy LOGO fejlesztőkörnyezetben való jártasságot igényel. A mi iskolánkban informatika órákon régebben a Comenius Logo-val, az utóbbi években pedig az automata elvű nyelvek új generációjával, a szabadon letölthető Imagine fejlesztő rendszerrel ismerkednek meg a kisdiákok. Az iskolai fordulóban 21 batsányis kisdiák indult, az 5-6. osztályosok közül a második fordulóba a négy legeredményesebb tanuló jutott: Berkecz Péter, Erhardt Béla, Kovács Márton Soma és Pászti-Tóth Bertalan, valamennyien 6.f osztályos tanulók, felkészítő tanáruk: Giliczéné László Kókai Mária. 

A második fordulóra 2013. február 16-án került sor, amelyen a megyéből 28-an, országosan pedig közel hatszázan mérték össze tudásukat. 120 perces számítógépes munka során három programozási feladattal kellett megbírkózniuk, az elért pontszámok március közepére derülnek ki. 

 

 

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.