Batsányis siker az országos disputa versenyen

Ajánlom

A kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumban rendezték meg november 16-18-án az országos disputa versenyt, melyre az ország minden részéről érkeztek csapatok. Iskolánkat Sarusi-Kis Adél, Szabó Anett és Nagyistók Edit képviselte. A 25. országos disputa verseny csapatai  három korcsoportban vitáztak egymással, iskolánk tanulói a 2. korcsoportban szerepeltek. A vita tételcíme - Az atomenergia Magyarország számára nélkülözhetetlen- alapos felkészülést igényelt, melyben a lányok segítségére volt Simon Tibor tanár úr és Szabó László tagintézmény-vezető úr is.  Iskolánk csapata veretlenül került a döntőbe, ahol az öttagú bírói bizottság egyértelműen őket ítélte a legjobbnak, így megnyerték az országos versenyt. A vitákban a csapatok teljesítményén kívül az egyéni szereplést is pontozták, Nagyistók Edit egyéni eredményével 1. helyen végzett a mezőnyben. A tanulókat Kissné Kocsis Marianna tanárnő készítette fel a versenyre.

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.