A magyarokról és a természetről disputáztak

Ajánlom
A hétvégén rendezték meg 34 csapat részvételével Debrecenben az országos disputaversenyt, melyen iskolánk tanulói színvonalasan szerepeltek. A verseny 1. korcsoportjának tételmondata az Érdemes beavatkozni a természetbe és ennek tagadása volt. A 2. korcsoport versenyzőinek arról kellett meggyőzniük a bírókat, hogy A magyarok inkább keletiek-e, mint nyugatiak. 
A háromfős csapatoknak a sorolásnak megfelelően kellett állítani vagy tagadni. Az 1. korcsoportos csapatunk (Dancsó Eszter, Szabó-Bogár Lizett, Erdélyi Lujza) a természeti katasztrófákról, a természet egyensúlyának felborulásáról, a biogazdálkodásról, a káros
emberi tevékenységek hatásairól érvelt meggyőzően, hiszen 3. helyezettek lettek, Erdélyi Lujza pedig egyéniben 4. helyezést ért el. A 2. korcsoport tételmondatának igazolásához szükség volt a tanulók nyelvtani, történelmi, földrajzi, biológiai, irodalmi, néprajzi tudására is,
hiszen érveikben kitértek a nyelvcsaládokra, hit-és mondavilágunkra, származásunkat genetikai kutatásokkal igazolták, történelmi eseményeket hoztak példaként, de érveltek a vallással, szokásainkkal, ünnepeinkkel, gasztronómiánkkal is. A második korcsoportban Vígvári Tímea, Tábori Lilla, Székely Antónia Réka vívta ki a bírók elismerését, egyetlen vitában maradtak csak alul. Első országos versenyén vitát nyert Taricska Bálint, Oláh Csenge,
Kornyik Vivien, Pál Dóra, Szalkai-Szabó Zsombor és Hering Dóra csapata is. A tanulók felkészülését Kissné Kocsis Marianna tanárnő segítette.

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.