Diákönkormányzatunk a második félévben sem állt le a lelkes munkával

Februárban megrendezésre került a diákparlamenti ülés. Előzetesen egy kérdőív alapján felmértük diáktársaink véleményét diákönkormányzatunk szervező munkájáról, az általunk szervezett programoktól, észrevételeikről, kéréseikről. Az ülésen igazgató úr jelenlétében megvitattuk és válaszokat, megoldásokat kaptunk a kérdésekre. Beszámoltunk az első félévben zajlott programokról és a második féléves tervekről.

Márciusig folytattuk az év elején elkezdett hónap diákja kezdeményezésünket, és a diáknapon győztest is hirdettünk. Árpilis közepén hagyományteremtő szándékkal húsvéti kézműves délutánt szerveztünk az érdeklődő diákoknak, tanároknak.

Hagyományainknak megfelelően árpilis 1-jén a mi napunkon, azaz a diáknapon átvettük a hatalmat az igazgatóságtól. Igyekeztünk mindenki érdeklődésének megfelelően programokat szervezni (párat megemlítve: csocsó, röplabda, előadások, egészséges étkezés, masszázs…)

Első alkalommal csatlakoztunk az iskolai hulladékgyűjtés népszerűsítéséhez, és jövőre ismét tervezünk hasonló megmozdulásokat. A legtöbb papír és műanyag hulladékot összegyűjtő osztálynak (8.F) tortát ajánlottunk fel!

Májusban nagy fába vágtuk a fejszénket. A tavalyi évhez hasonlóan idén is egy jótékonysági gála megszervezésére vállalkoztunk. Immáron az Alföld Néptáncegyüttesben táncoló hátrányos helyzetű gyermekeknek szerveztünk gyűjtést. Az est folyamán fellépett Tyukászné Balázs Katalin, a MásKép Zenekar, Csák László és barátai, illetve Seres Antal és a Rákos Gyermekekért Alapítvány gyógyulófélben lévő és egészséges diákjai. Iskolánkat Lucz Laura képviselte párjával, és az Alföld Néptáncegyüttes gyermek és ifjúsági csoportjai is bemutatkoztak.

Kísérletet tettünk arra is, hogy a kalandvágyók a legextrémebb frizurákban jöjjenek iskolába. Reméljük jövőre többen csatlakoznak a hasonló ötleteinkhez.

Június elején apró cetlikkel árasztottuk el a gimit a Tépj egy mosolyt! program keretén belül. Ezzel a kezdeményezéssel próbáltunk még egy utolsó nagy löketet adni diáktársainknak és tanárainak az utolsó hetekre. Ugyancsak júniusban a városi DÖK tagokkal közösen csapatépítő vetélkedőn vettünk részt a városi uszodában.

Július 15-én reggel, az utolsó tanítási napon a legtöbbet javító osztály eredményhirdetésére került sor. A jutalom egy csokitorta volt, a nyertes pedig a 11. C osztály.

Diákönkormányzatunk köszöni a programokon való részvételt, a Radioboyz és Molnár Attila munkáját, valamint az észrevételeket. Mindenkinek kellemes nyári szünetet, feltöltődést kívánunk a nyárra!

Néhány fotó a galériában és korábbi DÖK hírek itt.