Gó Nemzeti Diákverseny Döntője

Ajánlom

A csongrádi gó élet számára három éve rendszeres megmérettetésnek számít a Gó Nemzeti Diákverseny Döntője. Idén két iskola, a Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és a Batsányi Gimnázium képviselte 12 diákkal városunkat a gazdagréti (Bp) Csíki hegyi utcai általános iskolában megrendezett tornán. Versenyzőink 1 kupát és nyolc érmet hoztak haza Csongrádra. Tábori Lilla, 4. osztályos tanuló harmadik alkalommal szerezte meg korcsoportjában az országos első helyet.

A diákok utazását a Batsányi János Gimnázium kisbusszal, a szülők közül páran személyautókkal segítették. A nevezési díjakban és a jutalmazási költségekben a Batsányi Alapítvány segített, mint utóbb kiderült nem hiába.

A 2013. január 12-én megrendezett versenyen több mint 70 induló vett részt több korcsoportra osztva. Diákjaink közül volt aki elsősként, illetve másodikosként először vett részt versenyen, így nagy volt az izgalom. Nem különben a szülőknél is, akik még nem igen engedték el szárnyaik alól ilyen messzire gyermeküket. Így a telefonoknak is volt elég dolguk azon a szombati napon, de hát ez így van rendjén.

A verseny a nagyobbak számára öt fordulós volt nagy táblán, mint a felnőtt versenyzőknél. A kicsik számára hét fordulóból állt a verseny, de ők még kis táblán játszottak, hol ülve, hol állva. A szervezők elég helyet biztosítottak a táblák és a partik közti rohangálás számára is. Így a nap végére mind szellemileg, mind fizikailag is lemerültek az „aksik”. Fotók a galériában. Az eredmény sem marad el. 1 kupa és nyolc érem. Tábori Lilla harmadik alkalommal hozta el korcsoportjában az első helyért járó kupát.

Az eredményeinkről:

I. korcsoport (1.- 2. osztály)

Leányok:

2. helyezett Dancsó Eszter (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

3. helyezett Gácsi Kata (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

 

I. korcsoport (1.- 2. osztály)

Fiúk:

4. helyezett Szalkai Szabó Zsombor (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

5. helyezett Dobai Konrád (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

6. helyezett Dobai Dávid (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

7. helyezett Kovács Márton (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

 

II. korcsoport (3.- 4. osztály)

Leányok:

1. helyezett Tábori Lilla (Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola)

 

III. korcsoport (5.- 6. osztály)

Leányok:

2. helyezett Csernák Enikő (Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola)

 

V. korcsoport (9.- 10. osztály)

Lányok:

2. helyezett Bartók Anikó  (Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola)

3. helyezett Bendik Elizabet  (Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola)

 

V. korcsoport (9.- 10. osztály)

Fiúk:

2. helyezett Sebők Attila  (Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola)

4. helyezett Nyéki Péter  (Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola)

 

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.