Polgármesteri dicséretek

Ajánlom

Szabó-Bogár Lizett 6.F osztályos tanuló kiemelkedő teljesítményt nyújtott ebben a tanévben is, tanulmányi munkája kimagasló, magatartása példamutató, versenyeredményei kiemelkedőek. Ebben a tanévben az országos disputaversenyen 3. helyezett lett, a megyei katasztrófavédelmi versenyen 2. helyezést ért el csapatával. A városi mesetúrán 1. helyezést ért el, esszéíró versenyen szintén 1. lett, a kistérségi természetismereti versenyen 2. helyen végzett, csapatával képviselte a várost a megyei elsősegélynyújtó versenyen.

 

Hekkel Zita 6.F osztályos tanuló kimagasló tanulmányi munkája mellett rendszeresen képviseli az iskolát rendezvényeken, eredményesen szerepel versenyeken. A városi szavalóversenyen 1., a megyei fordulón 2. helyezett lett. Kistérségi népdalversenyen  1. helyezést ért el. A Csongrád Megyei Népdaléneklési Versenyen arany minősítést kapott. A XX. Deszki Maros Menti Fesztiválon 3. helyezést ért el. Számos olyan iskolai rendezvényeken és versenyen fellépett, ahol magas színvonalú produkciókkal méltóképpen képviselte iskolánkat és Csongrád városát is. 

 

 

Somogyi Árpád 7.F osztályos tanuló kimagasló tanulmányi munkája mellett rendszeresen képviseli az iskolát rendezvényeken, eredményesen szerepel versenyeken. Az Országos Logo programozási Verseny megyei 2. hely, országos 25. hely (egyéni versenyeredmény), az Országos Robotprogramozó Csapatverseny n3xtGeneration csapat tagjaként országos 12. helyezést ért el. Matematika tantárgyból Makkosházi Matematikaverseny 3. helyezés, Zrínyi Ilona Matematikaverseny 23. helyezés, Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny 15. helyezés, Varga Tamás Matematikaverseny megyei 5. helyezés, Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei 12. helyezés, Bolyai Matematika csapatverseny megyei 3.  helyezés.

 

 

Ferenczi Lajos Szabolcs10.A osztályos tanuló a Vermes Miklós Fizikaversenyen a  Csongrád megyei fordulón II. helyezést, míg a Játsszunk Fizikát! verseny középiskolai kategóriában I. helyezést ért el.

 

 

LegoKockák csapat tagjai: Barta Ádám, Kiss Dávid, Kiss Máté, Kozma Levente 8.f, Tóth Máté, Varga Bence 7.f

 • Firts Lego League Robot tervezési építési és programozási csapatverseny
  • országos 2.hely. (2017. december)
  • Lengyelországi középdöntőben (cseh, magyar, lengyel és szlovák csapatok között) 17. hely
   (2018. február)
  • Indulnak az FLL nyílt VilágKupán 2018. május 16-19. között
 • Valamennyien részt vettek a Kecskeméti Országos Robotprogramozó csapatversenyen
  • LegoKockák csapat  (Barta Ádám, KIss Dávid, Kiss Máté)  országos 10. hely
 • n3xtGeneration csapat (Tóth Máté, Varga Bence, Somogyi Árpád7.f ) országos 12. helyezés

 

 

ScratCHajok csapat tagjai Bárkai Fáni, Puskás Szilvia, 5.f ( utóbbi az Országos Logo Programozási Verseny megyei 4. helyezettje)

 • eKids Scratch4Edu Országos Versenyen 3.helyezést értek el (16 csapat között, 2018. május 11.)
 • Kecskeméti Országos Robotversenyen 17. helyezettek lettek.

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.