Látogatás a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium természettudományos diáklaboratóriumában

Ajánlom

A Nobel-díjasok - Tehetséges Diákok Találkozójához kapcsolódva   június 12-én délelőttől kezdve harminc órán át végeztek tudományos kísérleteket középiskolások a Szegedi Radnóti-Miklós Kísérleti Gimnáziuban.. A természettudományos fesztiválon mintegy kétszáz diák vett részt, közülük 120-an a Szegedi Tudós Akadémia növendékei, akik az ország különböző részéből érkeztek.

A közelmúltban átadott uniós támogatással, mintegy 300 millió forintból kialakított szaklaboratóriumban a feladatok megoldásába a gimnázium saját növendékei mellett bekapcsolódtak Kecskemétről, Hódmezővásárhelyről, Csongrádról érkező diákok is.

A Csongrádi Batsányi János Gimnázium  négy diákja – Kálmán Brigitta, Palásti Sára, Szabó Anett és Blázsik Péter – és tanáruk, Törökné Török Ildikó június 13-án két órát töltöttek a laboratóriumban, ahol bemutathatták, hogy a saját iskolájuk természettudományos diáklaboratóriumában már jól bevált foglakozás hogyan zajlik. A bemutatott kísérlet témája „Az emberi szem anatómiája és optikai leképezése” volt, amely során disznószemboncolásra került sor, illetve a diákok  optikai kísérleteket végeztek a „radnótis laboratórium” falai között. A kis csapat tagjai az utolsó tanítási nap után még egy nappal is lelkesen kísérleteztek, illetve a foglakozás után végigjárhatták a laboratórium minden szegletét, új dolgokat is láthattak, mint például a DNS-vizsgálatokhoz szükséges eszközöket, kísérleteket.

A laborlátogatás előtt a lelkes csongrádi csapat a Tisza partján sétált,  majd a nap végén  fagyizott Szeged egyik fagyizójában.  s mindeközben megismerhette Szeged város néhány nevezetességét.

A kirándulás egyik nem titkolt  célja is megvalósult: a diákok járhattak a Radnóti Gimnázium épületében, láthatták azokat a termeket, ahol jövőre emelt szintű  biológia szóbeli vizsgát tesznek.

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.