Kísérletek kavalkádja

Ajánlom

A Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium immáron negyedik alkalommal rendezte meg november 25-én, szombaton a természettudományos családi napját a Szent-Györgyi Albert Agórában.

A programon a Csongrádi Természettudományos Diáklaboratórium is képviseltette magát, öt diák mutatott be érdekes kísérleteket. 

A program legfőbb célja, hogy a gyermekek és szüleik minél sokszínűbb formában átélhessék a kísérletezés és a felfedezés élményét. Ezen a délelőttön az érdeklődők bepillanthatnak a diáklaborok életébe, ezzel hozzájárulva a természettudományok kísérleti tapasztalatszerzésen alapuló népszerűsítéséhez.

 

A rendezvényen több mint 50 asztalon – szinte a Szegedi AGÓRA összes termében – végezhettek természettudományos kísérleteket a látogatók.

Iskolánk diákjai három témakörben végeztek interaktív kísérleteket. Mucsi István és Illés Bálint 9. évfolyamos diákok PET palackokkal kapcsolatos kísérleteket mutattak be. Készült étolajból ’lávalámpa’, Cartesius búvár, de még egy bumeráng palack is – nevéhez méltóan az elgurított palack mindig visszagurult az indítás helyére-.

Ferenczi Lajos és Góg Márk 10. évfolyamos diákok vezetésével az érdeklődők a folyadékok felszíni tulajdonságaival ismerkedhettek meg. Többek között bemutatták, hogy egy gézlappal lezárt dunsztos üvegből nem mindig folyik ki a víz, ha azt szájával lefelé fordítjuk.

Felföldi Gábor 10. évfolyamos diák Bernoulli törvénnyel kapcsolatos kísérleteket mutatott. Lehetett pingpong labdát lebegtetni szívószál segítségével, és azt is megtudhatták a résztvevők, hogy egy üvegpalack szájába helyezett galacsint miért nem lehet a palack belsejébe befújni.

 

Ezen a szombat délelőtt több mint ezer érdeklődő töltötte meg az Agórát. A nagyelőadóban is voltak érdekes show jellegű kísérleti bemutatók, a program zárásaként azt mutatták be, miért nem szabad a felforrósodott olajba vizet önteni.

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.