Természettudományos Önképző Köri diákelőadások: Unity és 3D nyomtatás

Ajánlom

Digitális témahetünk diákelőadásokban is bővelkedett. A felsőbb évfolyamos tanulók arra vállakoztak, hogy az informatikának olyan területét mutatják be diáktársaiknak, ami túlmutat a középiskolás tananyagon, de sokakat érdekelhet, mert új technológiát vagy a játékokból jól ismert fejlesztőkörnyezetet ismertet.

 Első előadónk Ficsor Tamás végzős diákunk a Unity animációkészítő környezet alapszintű bemutatására készült fel. Először a fejlesztőfelület részeit, funkcióit ismertette, majd egy egyszerű példán keresztül magyarázta el a hallgatóságnak az objektumok, tulajdonságok szerepét és a beállítási lehetőségeket. Legvégül bemutatta egy saját fejlesztésű kprogramját és beszélt arról is, hogy miként fejleszti saját  tudását.

A második téma előadói arra vállalkoztak, hogy diáktársaiknak, tanáraiknak bemutatják a 3D nyomtatók működési elvét.

Mindannyiuk előadást nagy érdeklődés kísérte. 

Az informatikában az egymástól való tanulás és a kortárs segítői módszerek nagyon hasznosak, és segítik, hogy a gyerekek között az informatikai tudás, az alkotó munkában szerzett tapasztalat értéket jelentsen.

Az előadások vázlatai:

 

Kordás Kristóf az iskolánk 3D nyomtatójának felépítését, működési mechanizmusát ismertette.

 

 

Tisza Olivér a 3D nyomtatáshoz használt műanyag szálak összetételének, azaz a nyomtás  kémiájának nézett utána.

 

 

Androvics Márk összegyűjtötte, hogy mire is használható a 3D nyomtató napjainkban.

 

 

A 3D nyomtatás gyakorlati tapasztalatairól  és az alkalmazott szoftvereket Gilicze Kristóf mutatta meg a hallgatóságnak

 

Diákelőadóink közül Androvics Márk, Gilicze Kristóf, Kordás Kristóf és Tisza Olivér részt veszenek  az Út a tudományhoz pályázati programban.

  

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.