Féléves beszámoló a DÖK munkásságáról

2015 szeptemberében megújult vezetéssel és lendülettel vágtunk bele ebbe a tanévbe. Lelkesen álltunk szembe új és régi kihívások gondolatával, melyeket a félév végéig tűztünk ki célul, s sikerült is mindent megvalósítanunk.

Minden kezdődött a mindenki által jól ismert és várva várt gólyaavatóról, mely nagy sikert aratott mind a kilencedikesek, mind a tanáraink között.

Következő feladatunk volt az iskolarádió beindítása, melyhez a ti segítségetekre is nagy szükségünk volt, ugyanis ti jelöltétek a zenéket, és így tudott elindulni az immár jól működő rádió, mely a szünetekben a zenéket szolgáltatja. Ezúton is köszönet a rádiós csapatunknak: Vincze Lászlónak, Kátai-B. Ádámnak és Szarvas Milánnak! Köszi, fiúk!

Az idő gyors múlásával szintén egy, mindenki által várva várt program szervezésébe fogtunk, mely nem volt más, mint a 15 órás vetélkedő. Hatalmas szervezőmunkánkat megtiszteltétek azzal, hogy nagyon sokan eljöttetek és egy fantasztikus hangulatú este- éjszaka-hajnal kerekedett.

A tél első hónapjával, a december közeledtével ünnepi hangulatba bújtattuk az aulát, valamint a Mikulás is megérkezett, nem is egyszer. Volt szerencsénk egy iskolai Mikuláshoz mely végig járt minden termet, irodát és szaloncukrot osztott krampuszai segítségével. Második alkalommal pedig iskolánkban tanító pedagógusok gyermekei számára rendeztünk egy Mikulás váró délutánt, ahová szintén ellátogatott az ősz szakállú.

Maradva a tél első hónapjánál, elérkezett az adventi időszak. Ekkor két programunk volt. Egyik volt a rajzteremben megrendezett adventi kézműves délután, amely mindenki számára nagy sikert aratott.
A másik adventi programunkban egy meghívásnak tettünk eleget, mégpedig nagyon nagy örömmel. A Fogyatékkal Élők Nappali Intézményébe látogattunk, ahol az ott foglalkoztatott gyerekek egy gyönyörű karácsonyi műsorral kedveskedtek nekünk, mi pedig cserébe egy kézműves kellékekből álló csomagot ajándékoztunk nekik a szeretet ünnepe előtt pár nappal.

A téli szünetből visszatérve egy nagy feladatba vágtuk a fejszénket. Banka Roxinak segítettünk mindenben, amiben tudtunk, hogy az általa szervezett II. Mozdulj rá! gördülékenyen menjen. Elkészítettük a dekorációt, létrehoztunk egy gyereksarkot, hogy míg a szülők sportolnak, biztonságban tudhassák gyermekeiket, valamint, a műsorvezetést is vezetőségünk két tagja vállalta.

Összességében egy mozgalmas időszakot zártunk és készülünk a következő eseményekre.

Fotók a galériában.