A Diákönkormányzat beszámolója a 2016-2017-es tanévre

Diákönkormányzatunk a szeptemberi alakuló ülésen kitűzött célokat és programokat az idei tanévben is sikeresen megvalósította.

Októberben megszerveztük és lebonyolítottuk az éves diákparlamenti ülést ahol kérdéseiteket, kéréseiteket vitattuk meg, próbáltunk megoldást keresni rájuk Igazgató úr segítségével és támogatásával együtt. Szintén ebben a hónapban került megrendezésre a már hagyománynak számító, nagy sikerű 15 órás vetélkedő és támogattuk a gólyabált is.

Novemberben ismét színesbe öltöztünk az „öltözz színesbe hét” keretén belül. A hónap végén bekacsolódva a családok ünnepi készülődésébe adventi kézműves délutánt szerveztünk az érdeklődő diákoknak.

December elején ellátogatott hozzánk a DÖK mikulása. A Magyar Vöröskereszt bázisiskolájaként adománygyűjtést szerveztünk. Emellett idén is részt vettünk a Fogyatékkal Élők Nappali Intézményének karácsonyi műsorán ahol diákönkormányzatunk nevében kézműves ajándékcsomagot adtunk át az otthon lakóinak.

Januárban segítő kezet nyújtottunk Banka Roxinak a III. Mozdulj rá! családi sportdélután megszervezésében és lebonyolításában.

Februárban aulánkat Valentin-nap alkalmából díszítettük, és Stéhlik Bence 9.B osztályos tanuló mini koncertjét hallgathattuk.

Márciusban kezdtük a diáknapi előkészületeket. Számos ülést tartottunk, hogy minél kreatívabb és színesebb programlistát állítsunk össze. Idén két alkalommal segítettünk a hulladékgyűjtésben is, melynek bevétele hozzájárult, hogy diáknapunk idén is tartalmasra sikeredett.

Április 12-én vehettük át egy napra a hatalmat iskolánkban a diáknap keretén belül. Húsvét közeledtén tortakészítés és a témakörrel kapcsolatos csokikurzus is színesítette a napot, közel húsz programlehetőség közül választhattak az érdeklődők. Itt is hálával tartozunk minden támogatónak és segítőnek. Néhány fotó segít felidézni az eseményeket a galériában.

A májusi évértékelő, évrázó ülést az érettségizőkre való tekintettel június elején tartottuk ahol összegeztük az éves munkánkat, és köszönetet mondtunk a segítő kezeknek. Összességében tartalmas évet zártunk, köszönünk minden támogatást és bátorítást. A tanév végén búcsúztak iskolánktól és a DÖK-től: Forgó Dániel (elnök), Szarka Edit (elnökhelyettes), Sarusi-Kis Judit (titkár), Kátai-Benedek Ádám és Vincze Laca (Radioboyz).

Szép nyarat és jó pihenést kíván mindenkinek: a BJG-DÖK. :)