Square Eyed Students - Kockafejű diákok

Ajánlom

Nemcsak szülőként, pedagógusként is valamennyien tapasztaljuk, hogy a mai iskoláskorúak (Z generáció) soha nem éltek olyan társadalomban, ahol nem volt internet. A mai fiatalok többsége internethez kötött, akiket már nemcsak a televízió csábít el a rendszeres mozgástól, beszélgetésektől, társas kapcsolatok ápolásától, hanem egész infokommunikációs rendszer köti le őket szinte a nap minden órájában. A Batsányiban ebben az élethelyzetben szeretnénk segíteni tanulóinknak abban, hogyan lehet az egyensúlyt megtalálni e két világ között. Más (észt, dán, horvát, török) európai partnereinkkel együtt Erasmus+ pályázat keretében szeretnénk megmutatni, milyen lehetőségek rejlenek az infokommunikációs eszközökben, alkalmazásokban, ugyanakkor milyen valódi értéke van a személyes kapcsolatoknak, a szabadidő „hagyományos” eltöltésének játékkal, tánccal, színházzal, a művészetek segítségével.

Projektünk legutóbbi, első nagy mérföldkövéhez szeptember második hetében értünk, amikor a dán koordinátorhoz Gislevbe látogathattunk, hogy megtervezhessük és előkészítsük a projekt kétéves időtartama alatti tevékenységünket, mobilitásokat. A munka angol nyelven folyt, ahol mi, pedagógusok is sokat tanultunk egymástól, az első találkozón módszertani tapasztalatokat is cseréltünk. A pályázati munkába bekerülő diákjaink nemcsak a projekt megvalósításában vállalt feladatokat oldják meg, hanem közben megismerhetik egymás kultúráját, oktatási rendszerét.

Bízom benne, hogy a projekt végén nemcsak számtalan élménnyel, hanem európai kapcsolatokkal is gazdagodnak tanulóink.

 

További képek a galériában.

 

Kiss Attila

Iskolánk működő ECL Nyelvvizsgahely.